Sport a sprawność seksualna

Sport jest świetnym sposobem na zwiększenie naszej sprawności seksualnej – mimo iż na pierwszy rzut oka wydaje się to dość nierealne, bądź wręcz niemożliwe, czyż nie? A co ma tak naprawdę nasze życie łóżkowe do uprawiania ćwiczeń?

Sport a sprawność seksualna

Łóżko a ćwiczenia fizyczne

W pierwszym momencie wydaje nam się, że te dwie rzeczy tak naprawdę żadnego związku ze sobą nie mają, czyż nie? Jednakże sport i seks to czynności, które mają podobny wpływ na nasze jestestwo. Obie te czynności przyczyniają się do wytworzenia w naszym organizmie hormonu szczęścia, a także poprawiają nasze samopoczucie. Badania naukowe przeprowadzone przez Polskich naukowców wykazują, że aktywność fizyczna sprawia, że nasze życie seksualne prawdopodobnie zacznie się poprawiać (o ile oczywiście uprawiamy ćwiczenia regularnie).

A jak zmieniają nas ćwiczenia?

Regularne ćwiczenia doprowadzają do wielu zmian w naszych organizmach, a także wpływa na pracę  naszego mózgu. To może prowadzić do pojawienia się wielu zmian w życiu, które zapoczątkują korzystne zmiany w sypialni (i nie tylko – możemy na przykład również zacząć uprawiać nowe hobby, bądź też zająć się czymś, czym normalnie nie bylibyśmy w stanie się zająć). Sport sprawia, że ludzie zaczynają zwracać większą uwagę, na to, co jedzą oraz jak wyglądają, a to sprawia, że kondycja całego ciała zaczyna się poprawiać -to działa bardzo korzystnie na nasz nastrój, a przede wszystkim na samoocenę (która niestety zazwyczaj jest bardzo niska). A jeśli zmienia się nasze postrzeganie samych siebie, to ma to pozytywny wpływ na nasze życie łóżkowe.

Dodatkowo, regularne uprawianie sportu sprawia, że stajemy się pewniejsi siebie. Kiedy nasz nastrój jest odpowiedni – wydaje się nam, że możemy zrobić wszystko. Oprócz wyżej wymienionych zalet – sport nie przestaje nam ,,dawać” plusów od siebie – ponieważ nasze doświadczenie w sporcie może zostać wykorzystane również do zarabiania pieniędzy, na przykład uczestnicząc w profesjonalnych zawodach sportowych.

Kategoria

Tagi

Udostępnij